KİPT Derneği

Kişilerarası İlişkiler Psikoterapisi Derneği 2013 yılında kurulmuş olup merkezi İstanbulda’dır. Başkanlık görevi Prof. Dr. Nazan Aydın tarafından yürütülmektedir.

KİPT Derneği’nin görev tanımı: Yüksek düzeyde eğitimli ve sertifikalı KİPT klinisyenleri, süpervizörleri ve eğitimcilerinden oluşan bir kadro kurmak, KİPT’in, terapi modeline yüksek düzeyde uyumla, yüksek kalitede sunulmasını sağlamak, terapi modeline uyum ve KİPT eğitimiyle ilgili araştırmalar yapmaktır.

Bu amaçla KİPT’in kullanımını artırmak ve ruh sağlığı çalışanları arasında yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla eğitimler düzenlenmektedir. Aynı zamanda KİPT terapistlerinin sayısının gittikçe artması ile eğitim dışında araştırmaya yönelik faalyetlere de ağırlık verilmesi hedefler arasındadır. 

Ülkemize özgü kültürel farklılıklarımız doğrultusunda ihtiyaç duyulabilecek olan tekniklerin geliştirilmesi ve bu şekilde KİPT’in kültüre özgün yönleriyle de zenginleştirilmesi de amaçlanmıştır.

Duyurular

KİPT 2023 Eğitimi

Türkiye KİPT Derneği olarak 14 Ocak 2023’te gerçekleşecek olan Kişilerarası İlişkiler Psikoterapisi Modüler Eğitimi hakkında sizleri bilgilendirmek isteriz.

Devamını Oku »