Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Başlangıçta Unipolar Depresyon için kavramsallaştırılmış olan Kişilerarası İlişkiler Psikoterapisi (KİPT), daha sonra perinatal dönemde ortaya çıkan depresyon için de uyarlanmıştır. KİPT, perinatal dönemde hafif-orta şiddette depresyonda birinci basamak tedavi seçeneklerinden biridir. Perinatal depresyonun önlenmesi ve tedavisinde etkililiği gösterilmiştir.

Perinatal dönemde kısa KİPT (KİPT-K) uygulamaları, sosyoekonomik olarak dezavantajlı durumdaki depresyonu olan ka- dınlar için kısa süreli, kanıta dayalı, uygulanabilir bir psikoterapötik girişimdir. Ruh sağlığı uzmanı dışındaki sağlık uzmanlarınca da uygulanabilmekte ve telefonla uygulamaya da izin vermektedir.

Eğiticiler: Prof. Scott Stuart ve Uzm. Dr. Oğuz Omay

* Uzm. Dr. Oğuz Omay’ın katılım durumu tam olarak kesinleşmemiştir.

Eğitim Tarihi: 17 Nisan 2020

Eğitim Yeri: PSİMED Psikiyatri, Psikoloji ve Psikoterapi Merkezi

Eğitim Adresi: Fenerbahçe Mah. Fener Kalamış Cad. No: 75 Belvü Apt. D:2 Kadıköy/ İSTANBUL (Fenerbahçe Marina Midpoint Karşısı)

Detaylı bilgi ve kesin kayıt için; 0552 349 24 25 veya psimed@psimed.com.tr iletişim kanallarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz. KİPT ailemizin değerli üyeleri sizlerle bu çalışmada birlikte olmak dileğiyle..

Duyurular

KİPT 2023 Eğitimi

Türkiye KİPT Derneği olarak 14 Ocak 2023’te gerçekleşecek olan Kişilerarası İlişkiler Psikoterapisi Modüler Eğitimi hakkında sizleri bilgilendirmek isteriz.

Devamını Oku »