KİPT Türkiye

2013 yılında kurulmuş olan Türkiye Kişilerarası İlişkiler Psikoterapisi Derneği bünyesinde, o günden bu yana KİPT’in Türkiye’de yaygınlaşması ve sıcak KİPT dokunuşlarının daha çok kişiye ulaşması amacıyla yoğun çalışmalar yürütülmüştür. Bununla birlikte dernek aktivitelerinin ISIPT (International Society of Interpersonal Psychotherapy) amaç ve ilkelerine uygun olarak yürütülmesine özellikle önem verilmiş ve özen gösterilmiştir. Türkiye Kişilerarası İlişkiler Psikoterapisi Derneği uzun yıllardır resmi olarak ISIPT’nin bir parçası olmayı hedeflemiştir. Dönemin ISIPT başkanı Oğuz Omay’ın afiliasyon süreçlerini başlatması sayesinde, resmi üyelik oluşumu için 9 Şubat 2021 tarihinde Türkiye KİPT Derneği başvurusunu ISIPT Affiliated Chapters Committee’ye iletmiştir. Yapılan değerlendirmenin ardından ISIPT yönetimi 15 Ağustos 2021 tarihinde KİPT Türkiye’nin üyeliğini resmen onaylamıştır. Böylece Türkiye Kişilerarasıı İlişkiler Psikoterapisi Derneği, ISIPT çatısı altında çalışmalarını sürdürme onayı olan ilk 2 bölgesel gruptan biri olmuştur.

Bu onay, KİPT Türkiye olarak dernek bünyesinde uluslararası psikoterapi standartlarına uygun olarak titizlikle yürütmeye devam ettiğimiz çalışmalarımızın, ISIPT’nin çatısı altında, onun Türkiye temsilcisi olarak yürütüleceği anlamına gelmektedir.

Duyurular

KİPT 2023 Eğitimi

Türkiye KİPT Derneği olarak 14 Ocak 2023’te gerçekleşecek olan Kişilerarası İlişkiler Psikoterapisi Modüler Eğitimi hakkında sizleri bilgilendirmek isteriz.

Devamını Oku »