Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Süpervizyonun amacı nedir?

Süpervizyon eğitimi, katılımcıların modüler eğitim sonucunda öğrendikleri teorik bilgilerin beceriye dönüştürülmesi için gerçekleşecek bir eğitimdir. Her katılımcı için iki olgunun aşamalı bir şekilde süpervizyonu yapılacaktır. Bu doğrultuda katılımcılar KİPT tekniklerini pratikte uygulama şeklini ve neler iyi, neler daha iyi olabiliri göreceklerdir. Bununla birlikte katılımcılara yetkinlik kazandırılması amaçlanmaktadır. Bu süreci başarıyla tamamlayan katılımcılar KİPT Psikoterapisti ünvanı ve sertifikası almaya hak kazanacaklardır.

Süpervizyon Eğitiminin Yapılandırması

Süpervizyon her bir oturum 3’er saat olmak kaydıyla toplam 24 oturum şeklinde yapılacaktır. Katılımcılar gelmeden önce oturumda süpervize edilecek vakaların ses kayıtlarını dinlemiş olarak gelecekler. 12 kişinin katılacağı 24 oturumluk bir eğitimde kişiler 4 kez seansını süpervize ettirebileceklerdir. Yine kişiler toplamda 72 saatlik bir süpervizyon eğitimine katılmış olacaklardır. Süpervizyon oturumları ayda 1 kez yapılacaktır. Bu durumda toplamda 24 ay sürecektir.

Süpervizyona kimler katılabilir?

KİPT İleri Düzey Modüler Eğitiminibaşarı ile tamamlamış olan kişiler süpervizyon eğitimine katılabilirler.

Eğitim Tarihleri

2021 yılı Kasım ayı itibariyle her ayın 2. Çarşambası oturumlar gerçekleşecektir.

Eğitim süresi

Toplam 24 Ay, 72 Saat olmak üzere her ayın 2. Çarşambası 19.30-22.30 (Toplam 3 saat) arasında gerçekleşecektir.

Eğitim Yeri

Eğitim çevrimiçi olarak Zoom uygulaması üzerinden gerçekleştirilecektir.

Kontenjan

En az 10 katılımcı – En fazla 12 katılımcıdır.

İletişim: 0 541 314 82 08

info@kisilerarasiiliskilerterapisi.com

Duyurular

KİPT 2023 Eğitimi

Türkiye KİPT Derneği olarak 14 Ocak 2023’te gerçekleşecek olan Kişilerarası İlişkiler Psikoterapisi Modüler Eğitimi hakkında sizleri bilgilendirmek isteriz.

Devamını Oku »